В Охматдиті можна стати донором гранулоцитів. Як це зробити?

В Охматдиті можна стати донором гранулоцитів. Як це зробити?

Охматдит єдина в Україні установа, де можна стати донором гранулоцитів (різновид лекоцитів). Сама процедура дуже тривала і потребує введення спеціальної ін'єкції за 8-12 годин до здачі.

Одак така донація є вкрай необхідною, бо гранулоцити застосовують для пацієнтів, що проходять курс хімієтерапії та трансплантацію кісткового мозку.

Як стати донором гранулоцитів?

Насамперед потрібно мати хороші та чітко помітні вени, а також бажано досвід донації.

Далі необхідно зателефонувати в Охматдит за номером 063 497 26 86 (рекрутер Аліна). Назвавши своє ПІП та групу крові, скажіть, що бажаєте стати донором гранулоцитів за потребою. 

Тоді Вам призначать зустріч, на якій оглянуть вени, аби визначити, чи зможете ви стати донором (це важливо, оскільки під час донації проколюють обидві руки). Також у Вас беруть кров на аналіз, де зокрема визначають, який у вас фактор Kell — позитивний чи негативний. Якщо результати показують негативний фактор, то Вас вносять у базу потенційних донорів.

Надалі Вам зателефонують, коли в Охматдиті перебуватиме пацієнт, якому підходять Ваші гранулоцити. За 8-12 годин до донації Ви отримаєте ін'єкцію препарату, який стимулює активне вироблення лейкоцитів (гранулоцити — це різновид лейкоцитів).

Цей препарат цілком безпечний для донора, втім в окремих випадках можлива легка нудота чи відчуття слабкості.

Наступного ж дня відбувається сама донація, яка триває 1-2 години. Зібрані гранулоцити переливають упродовж 24 годин.

Їх використовують для пацієнтів, що проходять курс хімієтерапії та трансплантацію кісткового мозку, а також тим, у яких розвивається бактеріальна або грибкова інфекція, яку не можуть подолати антимікробні засоби.

Made with