Illustration

Серія коміксів про донорство крові

Illustration

Про проект

Агенти крові створили першу у світі колекцію значків з компонентами крові, а дизайнери Міжнародної студії з розробки мобільних ігор Voki Games намалювали комікси з цими героями!
Благодійна кампанія мала на меті через візуальний образ змотивувати людей донатити на піни для донорів. 
У кожному коміксі Voki Games розповідають історії з життя донорів крові.Давай разом вивчати буденність донора і вивчати клітини крові!

Серії коміксу

Навіщо Агентам крові значки

    Культура донорства
    Ці піни створені не просто так, у них велика місія — сформувати культуру регулярного донорства крові в Україні. Колекція налічує 17 значків і донор отримує їх після кожної донації. Так, зібрання пінів непомітно створює у людей звичку постійно здавати кров.

    Просвітництво
    Обкладинка до кожного піна містить інформацію про те, яку користь клітина крові несе для організму. Зібравши усю колекцію, людина дізнається більше про свою кров.

    Колекція для дитини
    В Охматдиті багато донорів здають кров, щоб зібрати колекцію значків для своєї дитини. Часто це дітки, котрі раніше лікувалися у цьому ж центрі.

    Ознака приналежності
    Донори кріплять значки на одяг, рюкзаки чи інші речі, котрі носять із собою. Це дозволяє відчувати свою приналежність до ком'юніті донорів.

Кожна клітина крові має важливе значення для повноцінного функціонування організму людини. Наші герої не вигадані, а цілком реальні і у кожного з них є своя суперсила. Давай знайомитися ближче!

Illustration

Головна клітина імунної системи людини. Саме на тендітних плечах цього виду лейкоцитів лежить боротьба з усіма захворюваннями. Є два види лімфоцитів: Т-лімфоцити виділяють особливі речовини і руйнують «погані клітини». В-лімфоцити розпізнають антигени і виробляють антитіла, а ще вони можуть запам'ятовувати «чужих», щоб потім швидше боротись з хворобою.

Illustration

Рідка частина крові, жовтого кольору. Якщо набрати кров у пробірку і дати їй постояти, саме плазма переміститься у верхній шар. Вона транспортує в організмі поживні речовини, іони та гази, а все зайве — доставляє на "утилізацію".

Illustration

Червоні кров'яні тільця. В них живе важливий залізовмісний білок — гемоглобін. Саме завдяки гемоглобіну наша кров червона. У легенях він з'єднується з киснем і потоком крові розносить його по всіх клітинах і тканинах, забирає вуглекислий газ і повертається в легені — саме так ми і дихаємо.

Illustration

Головний по згортанню крові. Насправді, не зовсім клітина, а уламок клітини — мегакаріоциту. Знаєте, як заживають ранки? Тромбоцити "летять" до місця пошкодження кровоносної судини, приклеюються до його стінки, між собою і утворюють пробку. Якби не тромбоцити — наші подряпини кровили б нескінченно!

Illustration

Цей вид лейкоцитів одним з перших з'являється в зоні запалення, зустрічається з "чужинцями", починає боротьбу і доповідає іншим клітинам про "сторонніх". Також він поглинає і перетравлює залишки мікробів, а ще загиблих, старих, хворих, неправильних клітин і тканин. З потоку крові ці клітини подорожують організмом та присутні у наших органах-фільтрах: печінці, лімфовузлах, селезінці, альвеолах легень.

Illustration

Невидимі захисники нашого організму. Лейкоцити — група клітин, які допомагають протистояти вірусам, бактеріям, алергенам та паразитам. Одні з них нападають, поглинають і перетравлюють "чужих", інші — розпізнають, запам'ятовують і виробляють антитіла до них. Саме тому підвищений рівень лейкоцитів у крові найчастіше свідчить про хвороби, травми, запалення.

Illustration

Цей вид лейкоцитів перешкоджає поширенню по всьому організму хвороботворних шпигунів. Він містить у собі спеціальні гранули з особливими речовинами — медіаторами. Зустрічаючи "стороннього", він виділяє ці речовини та окреслює межі майбутнього бою (місця запалення), залучає інші імунні клітини на боротьбу з "ворогом", а також підсилює локальний кровотік і збільшує проникність судин, щоб швидше прогнати їх.

Illustration

Особливий вид лейкоцитів, що містить гранули, в яких міститься білок, що знищує хвороботворні мікроорганізми, коли це необхідно. Більш того — нейтрофіли вміють вивільняти секрет, який охоплює бактерії і грибки та виводить їх з крові.

Illustration

Особливий вид лейкоцитів, який бере участь в регуляції алергічних реакцій — може як стимулювати, так і зупиняти їх. А ще він головний по захисту від паразитів.

Illustration

Паличкоподібні бактерії. Живуть у воді, ґрунті, травному тракті тварин і людини. Деякі беруть участь в травленні, а інші (хвороботворні) — викликають захворювання: правець, сибірську виразку, деякі харчові отруєння. За несприятливих умов бацили утворюють спори, зберігаючи хвороботворні властивості десятки років.

Illustration

Нерухомі бактерії паличкоподібної форми, збудники дизентерії. Шигели атакують клітини епітелію слизової оболонки кишечника і руйнують їх, виділяючи токсини. Живуть на харчових продуктах, у воді, ґрунті. Гинуть при нагріванні, кип'ятінні і від впливу прямого сонячного світла.

Illustration

Внутрішньоклітинні паразити, різної форми і розмірів. Збудники інфекційних захворювань: різних лихоманок і тифів. Як і багато інших бактерій, рикетсії отримали свою назву від прізвища вченого, який їх виявив і від них же і загинув — американського вченого Ховарда Тейлора Рикетса.

Illustration

Нерухомі бактерії паличкоподібної форми, збудники дизентерії. Шигели атакують клітини епітелію слизової оболонки кишечника і руйнують їх, виділяючи токсини. Живуть на харчових продуктах, у воді, ґрунті. Гинуть при нагріванні, кип'ятінні і від впливу прямого сонячного світла.

Illustration

Бочкоподібні бактерії, в гіршому випадку є збудником чуми, також можуть викликати псевдотуберкульоз та ієрсиніоз. Потрапляють до організму через кров або, рідше, заражену їжу (молоко, м'ясо, овочі), під час контакту з хворими тваринами. Живуть у шлунку, тонкій кишці, проникають в печінку, селезінку і лімфатичні вузли.

Illustration

Рухливі вигнуті або прямі палички. Деякі з вібріонів викликають захворювання людей (найвідоміші — збудники холери), інші - небезпечні для тварин, риб, ракоподібних та молюсків. Під мікроскопом схожі на зграйки риб. Живуть у воді і в організмах водних тварин. Переносники — хворі і носії. Основний шлях зараження - вживання брудної, некип'яченої води, і вживання в їжу уражених вібріоном молюсків і риб.

Illustration

Рухливі бактерії, що мають форму спірально звивистих або дугоподібно вигнутих паличок. Якщо не брати до уваги однієї найдрібнішої спірили, яка викликає незвичайне "захворювання укусу щурів" — хворобу Содоку, то до цього роду відносяться лише нешкідливі для людини — «сміттярі», що є сусідами разом з іншими в тихій заводі стоячих і забруднених вод, грунті, в кишечнику і ротовій порожнини тварин.

Illustration

Мікроорганізм, який постійно змінює свою форму і пересувається за допомогою ложноніжок. Амеби - одні з перших організмів, що з'явилися на Землі. Живуть в прісних водоймах і грунті, а також деякі їх види є нормальними мешканцями організму людини, наприклад ротової порожнини і кишечника. Але коли імунітет стає слабким, амеб стає забагато і вони можуть викликати захворювання.

Illustration

Даша Урвачова — авторка колекції пінів

Ілюстраторка, яка намалювала колекцію клітин крові, надихнувшись реальними зображеннями клітин та бактерій під мікроскопом. Даша співпрацює з соціальними ініціативами: UAnimals, Хочу собаку, Котоярмарок.

Made with