Кров не червона, кров — чарівна. Ми запускаємо зимовий фотопроєкт

Кров не червона, кров — чарівна. Ми запускаємо зимовий фотопроєкт

Проєкт популяризації донорства Агенти крові започаткував ініціативу для привернення більшої кількості донорів під час різдвяних свят — “Кров не червона. Кров — чарівна”. 

Протягом усіх зимових місяців в Центрі крові Інституту Амосова донорам робитимуть портрети кращі фотографи країни: Анна Грабарська, Катя Кондратьєва, Дар’я Мангубі, Рома Пашковський, Сергій Сараханов та інші. Незмінний атрибут портретів — гемокон, наповнений кольоровим глітером, як символ того, що донори діляться не лише кров’ю, а й суперсилою.

Ініціатива має на меті нагадати, що потреба в крові під час новорічних та різдвяних свят не спадає, на відміну від кількості донорів, що традиційно у зимовий період стає меншою.

“Ми хочемо звернути увагу на те, що кров донорів — чарівна, вона робить справжні дива, і може стати найкращим подарунком комусь під ялинку”, — зазначає засновниця ініціативи Олена Балбек.

Ініціатива проводитиметься в Інституті Амосова, оскільки тут є велика потреба в крові та її компонентах. Щороку тут проводиться до 7500 операцій на серці (до 20 (!) в день), щонайменше третина - з використанням компонентів крові. 650 дітей щороку переносять операції на відкритому серці. База активних донорів налічує 1500 осіб, але для оптимальної роботи лікарні цю цифру необхідно подвоїти.

Ініціативу планують закінчити виставкою портретів донорів — героїв, які знайшли можливість поділитися своєю силою з тими, хто її потребує, і зробили цю зиму для когось чарівною.

Проект триватиме з грудня 2020 по лютий 2021 (включно). Стартує з фотодня з Ромой Пашковським 10 грудня. За графіком чергування фотографів можна буде слідкувати на сторінці “Агентів крові” в Instagram, а зареєструватися на донації можна за допомогою телеграм-бота @bloodagentsua_bot.

Made with