2021

«Кров не червона, кров — чарівна»

Перший сезон фотопроєкту від Агентів крові

~

Упродовж зими 2020 та 2021 років донори, які здавали кров в Інституті Амосова, отримували портрет від таких майстрів як Анна Грабарська, Леся Задорожна, Оксана Канівець, Катя Кондратьєва, Христина Кулаковська, Дар'я Мангубі, Рома Пашковський, Сергій Моргунов, Яна Токарчук, Сергій Сараханов та Даша Шрамко.

Illustration

РОМА ПАШКОВСЬКИЙ

Illustration

КАТЯ КОНДРАТЬЄВА

Illustration

ГАННА ГРАБАРСЬКА

Illustration

ЛЕСЯ ЗАДОРОЖНА

Illustration

ДАША МАНГУБІ

Illustration

ХРИСТИНА КУЛАКОВСЬКА

Illustration

СЕРГІЙ САРАХАНОВ

Illustration

ЯНА ТОКАРЧУК

Illustration

ДАША ШРАМКО

Illustration

СЕРГІЙ МОРГУНОВ

Illustration

ОКСАНА КАНІВЕЦЬ

Мета проєкту

Привернути увагу до проблеми нестачі донорської крові під час новорічних та різдвяних свят. Взимку кількість донорів суттєво зменшується, а потреба у крові навпаки зростає. За даними ВООЗ, на 1000 людей має припадати 30 донорів, щоб повністю покрити потребу у крові та її компонентах. Ідеальна статистика для України — це 1,4 млн донацій на рік, але, на жаль, реальні цифри у 2,5 рази менші. 
Щоб покращити такий стан речей ми вирішили організувати спільну акцію з фотографами, обравши для цієї цілі Інститут Амосова, якому гостро не вистачає крові та її компонентів. Щороку тут проводиться до 7, 5 тис. операцій на серці — до 20 (!) на день — щонайменше третина з яких проходить з використанням компонентів крові. 
До початку акції база активних донорів налічувала 1,5 тис. осіб, але для оптимальної роботи лікарні цю цифру необхідно подвоїти. 

Кількість донорів, які захотіли взяти участь в акції, перевершила наші очікування. Зазвичай за день кров здають 3-5 осіб. Але після того, як стартував наш проєкт, ця кількість збільшилась до 35.

Олена Балбек, авторка проєкту

Історії донорів

Вперше здав кров 1 вересня 2020 року, в Амосова, найменшу кількість 370мл). Не дивився на те, як ставлять катетер) та що таїти, і зараз не дивлюсь) На сьогодні вже спробував усі атракціони (кров, тромбоконцентрат та плазму). Мені сподобалось) Кайфую від пінів та обкладинки на посвідчення. Це саме те, що допомагає зробити донацію цікавою та трендовою. Допомагає побачити в натовпі своїх однодумців, тому важливо приходити з цими значками, бо це тригер, талісман причетності до більшого, ніж є сам! Тепер в моєму графіку є графа планування майбутніх здач.

Денис Сагіров

донор крові

Проект, в котором живёт душа, сердце а теперь ещё и наша кровь. Уверена, что благодаря ему сейчас как минимум один человек живёт счастливую, здоровую жизнь. И это того стоит.

Вікторія

донорка крові

Я кілька років хотіла стати донором, але побоювалась наших мед закладав. Агенти ж крові зробили це дійсно юзер френдлі! Виявилось, від мене потрібно тільки бажання і довезти себе вранці в обраний пункт прийому. Остаточно прийняла рішення нарешті себе довезти, коли дізналась про фоточергування знайомої фотографки Лесі Задорожної у неї ж були посилання на телеграм Агентів. Саме така процедура запису і организаціі в цілому мені дуже зрозуміла.

Сана

донорка крові

Бути донором — весело й гідно. Я зрозумів це дуже чітко і закликаю кожного стати краплиною у невпинному русі добра. Донорство — про намір, донорство про відповідальність , донорство — про тебе сьогоднішнього. Хто ти є у цьому світі і так далі. Бути донором - велика змога, котра дана далеко не кожному навіть і самою природою. Це взагалі поза коментарями. Сдавайте кровушку!)

Віктор Виноградов

донор крові

Над реалізацією проєкту працювали

● Олена Балбек, засновниця ГО «Агенти крові» та авторка ідеї;● Олеся Саченко, продюсерка проєкту;● Ірина Виговська, PR- та креативна консультантка;● Дмитро Стогнієнко-Виговський, Кирило Шлямін оператори;● Сабу Новрузов, відеомейкер;● Софія Телішевська, комунікаційниця Blood agents;● Світлана Хмільовська, дизайнерка;● Валерія Зеленська, SMM Blood agents.

Made with