Illustration

Агенти крові х ДІЛА

Залізний лише Iron Man, інші супергерої перевіряють кров на феритин.

Акція (НЕ) ЗАЛІЗНІ — це велика колаборація між Агентами крові та медичною лабораторією ДІЛА. 
Від 27 листопада 2023 року ДІЛА надає регулярним донорам крові 99,9%та 80% знижки на перевірку рівня феритину у крові. В акції може взяти участь кожен, хто хоча б один раз упродовж 2023-2024 року здавав кров разом з Агентами. Якщо ви здавали кров 1-2 рази, то матимите 80% знижки, а три рази і більше — 99,9%.
Щоб отримати промокод, потрібно заповнити форму нижче . Знижка діє до 31 грудня 2024 року, вона є одноразовою та не сумується з іншими акціями. Донору потрібно тільки сплатити вартість забору крові — 60 грн. Свій промокод ви отримаєте упродовж дня після заповнення форми.

Чому ця акція важлива

Агенти крові впродовж усієї діяльності пропагують саме регулярне донорство крові, тож ми зацікавлені, аби ваша донорська «карʼєра» не переривалася, тому мінімізуємо ризики, які можуть на це вплинути. Низький рівень феритину — один з таких ризиків. Тож давайте розглянемо ціль акції глибше:

Турбота про себе

Достатній рівень заліза у крові забезпечує той рівень гемоглобіну, що дозволяє ділитися кров'ю без шкоди для свого організму. Понижений рівень феритину не просто унеможливлює донацію, а й відображається на загальному самопочутті донора, починаючи від проблем зі шкірою, і закінчуючи емоційним станом. Тож перевірка феритину це насамперед піклування про себе. 

Турбота про інших

Коли показники феритину зберігаються у межах норми і ми підтримуємо організм додатковим вживанням заліза, тоді наш шлях у донорстві може бути тривалим і «безболісним». Відтак залученість у допомогу іншим залишається регулярною. Тобто, дбаючи про себе, ми можемо довше допомагати іншим. 

Вигода для усіх

З попередніх пунктів ми вивчили, що турбота про інших можлива тільки, коли ти вмієш дбати про себе. Агенти пропагують свідоме, регулярне та безоплатне донорство крові. Тобто першим у цьому переліку ми закладаємо свідомість як об'єктивну оцінку своєї спроможності допомагати. Здоровий донор — здоровий пацієнт. 

Більше про феритин

Чи можна запобігти зниженню феритину

Якщо коротко, то так. Можна і треба. Розповідаємо, як це зробити:

 • Illustration

  Препарати заліза

  Медики рекомендують регулярним донорам, а особливо жінкам приймати препарати заліза упродовж 14 днів після послідовної донації, аби допомагати організму вирівнювати показники феритину.

 • Illustration

  Харчування донора

  Дрнорам рекомендують збагачувати свій раціон залізовмісними продуктами різного типу, аби впродовж всіх сезонів організм мав джерело природнього постачання потрібних мікроелементів (нижче ми навели рекомендації щодо продуктів)

 • Illustration

  Більші інтервали

  Якщо ви регулярно ділитеся кров'ю, тобто кожні 60 днів, то в такому режимі ви можете виснажити свій організм. Тож після третьої регулярної донації ми завжди рекомендуємо взяти більшу паузу, аби дати організму триваліший інтервал для відновлення. Таким чином ви не будете «спустошувати» запаси, як тільки вони поповнились, а дозволите їм сягнути стабільного показника. 

Залізовмісні продукти

Норма гемоглобіну

у жінок — 120 - 140 гр./лу вагітних жінок — 110 - 140 гр./л.у чоловіків — 130 - 160 гр./л 

Made with