Донатити — це норма!

    Обрати місто для донації →
    Перейти у чат з волонтерами →
    Поділитись кров'ю та врятувати життя🤍

Менеджерка проєкту Марина Козлова

Illustration
Illustration

З 2015 року ми залучили до регулярного донорства крові понад 15 тисяч людей. Наша діяльність спершу охоплювала лише Київ, а потім розширилася на Львів, Одесу та Дніпро. Відтак нині маємо на меті залучати людей до донорства у більшій кількості міст України! 
Отже ми беремо на себе функцію модератора вашої донації. Для кожного міста створені чати з волонтерами, які допомагатимуть вам обрати центр крові, день та час кроводачі. Волонтери розкажуть про підготовку до донації та проконсультують як краще відновитись після кроводачі. 

Обрати чат свого міста

Міста, де чергують Агенти

Також ми готові скоординувати вашу донацію у будь-якому з центрів крові в містах, де ми проводимо щотижневі чергування. У чат-боті Плазма ви можете обрати собі конкретний центр крові та день донації, де ми вас фізично зустрінемо й проведемо під час донації, але ви також можете долучитись у загальний чат міста, де ми скоординуємо вашу кроводачу

FAQ

  • Хто може бути донором крові?

    Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років, у якої немає постійних або тимчасових протипоказів до донорства. Також важливо, щоб ваша вага була не меншою ніж 50 кг. 

  • Чи можуть іноземці бути донорами в Україні?

    Іноземці, що мають постійну посвідку на проживання в Україні, можуть бути донорами.

  • Чи можна здавати кров, якщо не знаєш свою групу?

    Так, вам визначать групу крові під час попереднього аналізу.

  • Чи треба проходити медогляд перед донацією?

    Донор проходить медогляд безпосередньо перед кроводачею — у центрі крові. Показники гемоглобіну і групу крові тобі скажуть одразу після здачі крові з пальця. А за тиждень після кроводачі ти зможеш дізнатися результати тестування на інфекції.

  • Який інтервал між донаціями?

    Перерва між донаціями цільної крові становить 60 днів і для чоловіків, і для жінок, а між донаціями плазми чи тромбоцитів 14 днів для будь-якої статі. Після п'яти регулярних донацій рекомендовано зробити перерву не менше 3 місяців. Якщо ви здали цільну крові, то на донацію плазми або тромбоцитів можна йти через 30 днів.

  • Який мінімально-допустимий показник гемоглобіну?

    Гемоглобін — один із основних показників загального аналізу крові, бо він транспортує кисень до всіх тканин та органів. Саме тому терапевти так прискіпливо перевіряють показник Hgb. Мінімальний його рівень у жінок має становити 125, а у чоловіків 135.

  • Скільки крові у мене заберуть?

    Зазвичай у донора беруть 450 мл крові — це стандартна доза. Проте, іноді можуть брати і менше — 350 мл. Це роблять або коли у донора мінімально допустима вага, або коли донація перша і лікар хоче подивитись, якою буде реакція організму на донацію.

    *Нині не у кожному центрі наявні гемакони на 350 мл, тому лікар може дати донору відвід, якщо людина занадто тендітна, а маленького гемакона немає.

  • Куріння є протипоказанням до донорства крові?

    Попри те, що куріння шкодить здоров’ю не лише курця, а й тих, хто його оточує, воно не є протипоказанням до донорства крові. Якщо ви – курець і хочете стати донором, відмовтеся від куріння за дві години до донації та рекомендовано стільки ж після процедури.

  • Перенесений гепатит А — це перепона до донорства?

    Люди, що перехворіли на гепатит А можуть бути донорами крові. Відповідно до останньої редакції Порядку медичного обстеження донора (2021) постійним протипоказанням є гепатити В та С.

  • Прийом КОК несумісний із донорством?

    Якщо ви вживаєте оральні контрацептиви виключно для запобігання вагітності, це не є протипоказанням до донації. У разі приймання препаратів з метою лікування та/або коригування менструального циклу (наприклад, при синдромі полікістозних яєчників), проконсультуйтесь щодо донорства з вашим лікарем/кою.

  • Ретиноїди це протипоказ?

    Місцеве застосування ретиноїдів не є протипоказом, а щодо системного внутрішнього прийому ситуація така:● абсолютний відвід, якщо донор колись приймав етретинат (Tigason®)● тимчасовий відвід не менше 36 місяців після останньої дози ацитретину (Neotigason ®)● тимчасовий відвід не менше чотирьох тижнів після останньої дози ізотретиноїну (Roaccutane ®).

  • Під час менструації донація можлива?

    До 2021 року в Україні законодавчо менструацію визначали як тимчасовий відвід — дозволяли ділитись кров'ю на 5-й день після закінчення місячних. Однак з 2021 року Порядок медичного обстеження донора крові діє в новій редакції, яку ухвалювали з огляду на міжнародну практику. Тоді з переліку тимчасових протипоказів вилучили пункт «період менструації». В Анкеті донора питання про термін останньої менструації залишилось, але вже з метою визначення самопочуття донора і можливої причини зниження гемоглобіну (якщо така є).

    *На практиці центри крові продовжують не допускати жінок до донації під час менструації і просять приходити на 5 день після закінчення. В деяких центрах крові не допускають і за 5 днів до можливого початку менструації.

  • Чи можна здавати кров під час вагітності/лактації?

    Жінки не можуть бути донорками під час вагітності і протягом 6 місяців після пологів чи переривання. Таке обмеження пов’язано в першу чергу зі зменшенням рівня заліза в огранізмі.

    Під час вагітності, особливо на пізніх термінах, жінка втрачає багато заліза, а донація крові ще більше підсилює це. Урешті таке поєднання може викликати у донорки анемію, а цього краще уникати, особливо під час вагітності.

    Термін вагітності до 12 тижнів мало впливає на запаси заліза у матері. Це не означає, що вагітній на ранньому терміні дозволять бути донором, проте Якщо під час кроводачі жінка ще не знала про вагітність — вона не зашкодить ні матері, ні плоду.

    За законодавством України, лактація не є протипоказом, якщо після пологів пройшло більше 6 місяців. Проте, більшість наших лікарів не дозволяють здавати кров під час грудного вигодовування та просять витримати тримісячну паузу після його завершення. Тож майте це на увазі, якщо плануєте донацію під час лактації.

  • Скільки часу має пройти від татуювання/пірсингу?

    6 місяців.

    Пояснення: Наявність у вас татуювань не є перешкодою до донорства крові. Утім новеньке татуювання потребує перерви перед наступною донацією, а саме 6 місяців або 4 місяці за наявності негативного NAT-тесту на гепатит С.

    Чому все так складно, запитаєте ви?! Відповідаємо: В медицині є таке поняття як «сліпе» вікно інфекцій — це період, коли інфекційний агент вже потрапив в організм і починає розмножуватися у новому середовищі, але при цьому антитіла в крові ще не зʼявилися. Саме в цей період тестування покаже негативний результат, хоча вірус в організмі вже є, і людина може бути переносником.

    Тобто ви можете бути абсолютно впевнені у стерильності процедури, але доки закон вимагає 6 місяців перерви, доти лікарі слідуватимуть цьому.

    Ви слушно запитаєте, чому тоді після мінімальних оперативних втручань (скажімо видалення зуба) перерва у донорстві зовсім невелика — 14 днів. Відповідь проста: бо медичним установам довіряють більше, ніж тату-салонам.

    Прискорити процес очікування ви можете, здавши NAT-тест на гепатит С на четвертий місяць після татуювання, але тут є нюанс.... Не всі центри крові розглядають результати тестування сторонніх лабораторій, оскільки вони несуть відповідальність за безпеку крові. Тож уточнюйте цей момент заздалегідь.

    *Донорська кров перед вливанням пацієнту тестується на ВІЛ, сифіліс, гепатити В та С.

Перелік усіх центрів крові

Якщо ви хочете самостійно здати кров у своєму місті, то ми зібрали для цього всю необхідну інформацію. Обирай своє місто, та дізнавайся більше про те, куди прийти на донацію

  • Київ

    В Києві можна здати кров та/або компоненти ось тут:
    📍Київський міський центр крові, вул. Максима Берлінського, 12; пн.-пт. з 8:00 до 16:00, тел:+38 (044) 453 73 56
    📍Національна дитяча спеціалізована лікарня Охматдит, вул. В. Чорновола, 28/1, новий корпус, сектор Б, Центр служби крові; пн.-чт. з 9:00 до 13:00 (тут щосереди чергують Агенти крові)
    📍Національний інститут раку, вул. Юлії Здановської, 33/43, 1 поверх; пн.-пт. з 9:00 до 13:00 (тут щосереди чергують Агенти крові)
    📍Центр крові Головного військового клінічного госпіталю, вул. Госпітальна, 16; пн.-чт. з 8:30 до 11:30,тел:+38 (044) 521-85-77 (потрібен попередній запис)
    📍Відділ по забору та збереженню крові Інституту травматології та ортопедії, вул. Бульварно-Кудрявська, 27; пн.-чт. з 10:00 до 13:00, тел:+38 (044) 486 83 80 (потрібен попередній запис)
    📍Відділення трансфузіології Інституту серця, вул. Братиславська, 5А; пн.-чт., перша сб. місяця з 9:00 до 12:00 (тут щовівторка та в першу суботу місяця чергують Агенти крові)
    📍Віділення трансфузіології Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. Шалімова, вул. Героїв Севастополя, 30 (у приміщенні Консультативної поліклініки ДУ "НІХТ ім. О. Шалімова" НАМНУ, 1 поверх); пн.-пт., остання сб. місяця з 8:45 до 12:00, тел:+38 (044) 497 30-01, +38 (095) 867 09-86 (тут в останню суботу місяця чергують Агенти крові)
    📍Відділення переливання крові Інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова, вул. Амосова, 6, Другий корпус, 2 поверх; пн.-пт. з 9.00 до 13.00, тел: +38 (050) 985 11 14 (тут щочетверга чергують Агенти крові)
    📍Центр трансфузіології Клінічної лікарні Феофанія, вул. Академіка Заболотного, 21, корпус 1; пн.-пт. з 8:00 до 12:00, тел: +38 (044) 259-69-76
    📍Відділення трансфузіології Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, вул. Чорновола, 28/1; пн.-пт. з 8:00 до 12:00, тел: +38 (044) 284-10-93, +38 (050) 826 11 53
    📍Відділення переливання крові Київського обласного центру служби крові, вул. Багговутівська, 1; пн.-пт. з 8:00 до 15:00, тел: +38 (044) 483 14 06
    📍Київський міський онкологічний центр, вул. Верховинна, 69; вт. та чт. з 8:30 до 13:00, тел: +38 (044) 365 04 10
    📍Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, вул. Багговутівська, 1; тел: +38 (044) 489 34 06 (потрібен попередній запис)
    📍Київський міський центр крові, структурний підрозділ на лівому березі, проспект Алішера Навої, 1; пн-пт з 8:00 до 15:00, тел:+38 (093) 158 47 55

  • Дніпро

    В Дніпрі задонатити кров та/або компоненти можна в Дніпропетровській обласній станції переливання крові. Знаходиться за адресою: м. Дніпро, проспект Богдана Хмельницького, 17. Тел: (056) 720-90-70, (056) 720-90-75, (056) 749-63-79 Прийом донорів проходить з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 14:00. Кожної п'ятниці тут чергують Агенти крові.На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу та ідентифікаційний код (Дія теж підійде).

  • Одеса

    В Одесі задонатити кров та/або компоненти можна в Одеській обласній станції переливання крові. Знаходиться за адресою: м. Одеса, Бісквітний провулок, 2. Прийом донорів проходить з понеділка по четвер з 8:00 до 14:45, а також в п’ятницю з 8:00 до 13:45 Кожної середи тут чергують Агенти крові.
    На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу (Дія теж підійде).

  • Львів

    У Львові задонатити кров та/або компоненти можна у Львівському обласному центрі служби крові. Знаходиться за адресою вул. Пекарська 65. Тел: 093 552 1514. Прийом донорів проходить з понеділка по п'ятницю з 8:30 до 13:30. Кожного вівторка тут чергують Агенти крові.
    Забір компонентів крові (плазма, тромбоконцентрат) здійснюється тільки у чоловіків за попереднім записом. На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу (Дія теж підійде).

  • Вінниця

    🩸У Вінниці задонатити кров та/або компоненти можна у Вінницькому обласному центрі служби крові.
    📍Знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 48
    Тел: +380432551575, +380674920034, +380671209093
    Прийом донорів здійснюється з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 15:00, в суботу з 8:00 до13:00.
    На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу та ідентифікаційний код (Дія теж підійде).

  • Житомир

    🩸В Житомирі задонатити кров та/або компоненти можна в Житомирському обласному центрі крові.
    📍Знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Кибальчича, 16
    Тел: 380 63 822 19 62, 380 412 33 30 24
    Прийом донорів здійснюється з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 13:00.
    На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу та ідентифікаційний код (Дія теж підійде).

  • Запоріжжя

    В Запоріжжі задонатити кров та/або компоненти можна в Запорізькому обласному центрі служби крові. Знаходиться за адресою:
    📍 м. Запоріжжя, вул. Жаботинського (колишня вул. Правди), 32.
    Тел: +38 067-141-00-15, +38 067-141-00-13
    🕗 Прийом донорів здійснюється з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 13:00.
    На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу, а також ідентифікаційний код (Дія теж підійде).

  • Чернігів

    🩸В Чернігові задонатити кров та/або компоненти можна в Чернігівському обласному центрі служби крові.
    📍Знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Пирогова, 13
    Тел: (0462) 67-77-14. Прийом донорів здійснюється з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 13:00.
    На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу та ідентифікаційний код (Дія теж підійде).

  • Луцьк

    У Волинській області задонатити кров та/або компоненти можна у:
    🩸Волинському обласному центрі крові. м.Луцьк, проспект Волі, 47. (0332) 757524, (03322) 42540
    🕗 Прийом донорів здійснюється з понеділка по п'ятницю з 8:30 до 13:00

    🩸Ковельському МТМО, відділення трансфузіології. м. Ковель, вул. О. Пчілки 4. (03352) 7-15-15
    🕗Прийом донорів здійснюється з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 12:00

    🩸Структурному підрозділі Волинського ОЦК в місті Володимир, вул. С. Наливайка 18. (03342)23200, (03342)38593
    🕗Прийом донорів здійснюється з понеділка по п'ятницю з 8:30 до 14:30

    На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу (Дія теж підійде), ідентифікаційний код.

  • Рівне

    В м. Рівне задонатити кров та/або компоненти можна в Рівненському обласному центрі служби крові. Знаходиться за адресою:
    📍 м.Рівне, вулиця Степана Бандери, 31. (0362) 63-68-89 приймальня, (067) 363-41-44 реєстратура.
    🕗 Прийом донорів здійснюється з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 12:30

    Центр приймає донорів також кожної першої і третьої суботи місяця. На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу (Дія теж підійде), ідентифікаційний код, документ, що підтверджує прописку в Рівненській області.

  • Ужгород

    🩸В Ужгороді задонатити кров та/або компоненти можна на Закарпатській обласній станції переливання крові. Знаходиться за адресою:📍 Ужгород, вулиця Льва Толстого, 15. 
    Телефони:  (0312) 63-01-78(095) 01 77 313(реєстратура)
    🕗 Прийом донорів здійснюється з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 14:00. На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу (Дія теж підійде), ідентифікаційний код, документ, що підтверджує прописку в Закарпатській області.

  • Кривий Ріг

    В Кривому Рогу задонатити кров та/або компоненти можна в КП «ДО станція переливання крові» СП у м. Кривий Ріг. Знаходиться за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Медична, 12. Тел: +38068 696 9092, +380975191001. Прийом донорів здійснюється з понеділка по пятницю з 8:00 до 14:00.

    На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу та ідентифікаційний код (Дія теж підійде). Також необхідний документ, що засвідчує прописку в Дніпропетровській області.

  • Кропивницький

    В Кропивницькому задонатити кров та/або компоненти можна в Кіровоградській обласній станції переливання крові. Знаходиться за адресою:
    📍 м. Кропивницький, вул. Преображенська, 88
    Тел:+38 (095) 480 03 69, +38 (063) 456-96-46 (реєстратура)
    🕗 Забір крові здійснюється з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 12:30.
    На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу, а також ідентифікаційний код (Дія теж підійде).

  • Миколаїв

    В Миколаєві задонатити кров та/або компоненти можна в Миколаївській обласній станції переливання крові. Знаходиться за адресою: м. Миколаїв, провулок Радіо, 2. Тел: 0512-709-452 (реєстратура)
    Прийом донорів здійснюється з понеділка по пятницю з 8:00 до 13:00, а також в суботу та неділю з 8:00 до 12:00.
    На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу (Дія теж підійде).

  • Полтава

    🩸В Полтаві задонатити кров та/або компоненти можна в Полтавській обласній станції переливання крові. Знаходиться за адресою:
    📍 м.Полтава, вулиця Шевченка, 23. Реєстратура:
    (095) 452-13-57
    (097) 011-58-63
    (0532) 56-09-63
    🕗 Прийом донорів здійснюється з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 14:00. На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу (Дія теж підійде), ідентифікаційний код, документ, що підтверджує прописку в Полтавській області.

  • Харків

    В Харкові задонатити кров та/або компоненти можна в Харківському обласному центрі служби крові. Знаходиться за адресою м. Харків, вул. Клочківська, 366.
    Прийом донорів здійснюється з понеділка по пятницю з 8:00 до 15:00, а також в суботу з 8:00 до 13:00.
    На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу (Дія теж підійде).

  • Хмельницький

    🩸В Хмельницькому задонатити кров та/або компоненти можна в Хмельницькому обласному центрі служби крові. Знаходиться за адресою:
    📍 м. Хмельницький, вул. Сковороди, 29. Тел: (0382) 22-13-37 (0382) 67 18 37, (0382) 67 17 93,(096) 754 54 35
    🕗 Прийом донорів здійснюється з понеділка по четвер з 8:00 до 13:00.
    На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу, а також ідентифікаційний код (Дія теж підійде).

  • Черкаси

    🩸В Черкасах задонатити кров та/або компоненти можна в Черкаській обласній станції переливання крові.
    📍Знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 242
    Тел: (0472)-56-29-76, (063)-055-31-47
    Прийом донорів здійснюється з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 13:00.
    На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу та ідентифікаційний код (Дія теж підійде), а також документ, що засвідчує вашу прописку в області.

  • Чернівці

    🩸В Чернівцях задонатити кров та/або компоненти можна в Чернівецькому обласному центрі служби крові.
    📍Знаходиться за адресою: м.Чернівці, вулиця Українська, 36
    Тел: (0372) 523 443, (095) 49 80 155
    Прийом донорів здійснюється з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 13:00.
    На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу та ідентифікаційний код (Дія теж підійде), а також довідку про реєстрацію (якщо у вас ID-картка)

  • Івано-Франківськ

    🩸В Івано-Франківську задонатити кров та/або компоненти можна в Прикарпатському обласному центрі служби крові. Знаходиться за адресою:
    📍 м. Івано-Франківськ, вул. Степана Бандери, 23
    Тел: 380 342 78 90 24
    🕗 Прийом донорів здійснюється з понеділка по четвер з 8:30 до 14:30.
    На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу, а також ідентифікаційний код (Дія теж підійде)

  • Тернопіль

    🩸В Тернополі задонатити кров та/або компоненти можна в Тернопільському обласному центрі служби крові. Знаходиться за адресою:
    м. Тернопіль, вул. Клінічна
    8
    Реєстратура:
    (0352) 52-52-12
    (0352) 25-26-14

    🕗 Прийом донорів здійснюється з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 13:00
    На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу (Дія теж підійде), ідентифікаційний код, документ, що підтверджує прописку в Тернопільській області.

  • Суми

    🩸В Сумах задонатити кров та/або компоненти можна в Сумському обласному центрі служби крові. Знаходиться за адресою:м.Суми, Громадянський провулок, 2
    🕗 Прийом донорів здійснюється з понеділка по п'ятницю з 7:30 до 16:30 На донацію візьміть з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу (Дія теж підійде), ідентифікаційний код.

Made with