Illustration

Кожна краплина важлива

Все почалося з KYIVITE

У червні 2020 року, напередодні Дня донора, Сергій Майдуков із командою ілюстраторок, з якою разом створював «карантинний проєкт» KYIVITE, намалювали для Агентів крові оригінальні постери на тему донорства. Це поклало початок конкурсу постерів як щорічному проєкту.
Почалося все, як засновниця Агентів Олена Балбек захопилась проєктом KYIVITE, який разом з ілюстраторками створив митець Сергій Майдуков. Закінчилось це дивовижним проєктом під назвою ARTDONATION. А як він починався, читайте далі!

Початок покладено

Перші роботи створювалися без жодного домислу, у що це може перерости згодом. Тож у 2020 році не було чітко окресленої теми для візуалізації, тож автори просто вкладали у свої креативи заклик до донорства крові

Коментарі учасників

Illustration

Тетяна Кремень

«Донор качає»

Відправною точкою була «небанальна ідея для заохочення донорства»:. По можливості уникати натуралістичності також, адже для багатьох це малоприємні моменти.
Придумати ідею – це, мабуть, найскладніший етап. Зате потім починається найцікавіше – ескізи: малюєш один за одним. Тема донорства для мене повністю нова, тож довелося добряче вивчити питання, аби виникли ідеї. Зупинилися на ідеї з power bank, який заряджає донор. Адже донор по суті створює запас життя для інших.
Так вийшло, що вже після того, як постери були намальовані, я зіткнулася з важливістю донорства особисто, хоча не для людей, – терміново шукала донора-собаку. В цей момент дуже добре зрозуміла почуття людей, які чекають кров.

Illustration

Саша Піас

«Кожна краплина важлива»

Займаюся дизайнерським та ілюстраторським 3D, тому коли зупинилися на ідеї з краплею, одразу вирішила, що вона буде об'ємна, жива — на постері використані стоп-кадри з анімації.

Головною задачею було зробити потужні та виразні роботи, аби привернути увагу до донорства. В процесі створення було цікаво перебирати ідеї, порівнюючи їх з точки зору влучності, виразності.

Хоча сама я ніколи не була донором (тільки долучалася до благодійних активностей), тема [донорства] досить давно присутня у моєму інформаційному полі.

Уявляю, яким має бути результат привертання уваги до неї — донорство стає настільки поширеним, що нікого це більше не дивує.

Illustration

Олена Лондон

«Маятник Ньютона»

Перед початком роботи нам порадили подивитися польський плакат. Я не вчила цього з історії мистецтва, бо за освітою є дизайнером одягу, і це був корисний досвід, особливо аналіз летерінга.
Найважчим для мене в роботі над проектом була саме робота з ним, а також усвідомлення, що в ілюстрації всім можна й потрібно жертвувати заради ідеї. Все, що є в нашому арсеналі – стиль, колір, композиція – лише інструменти для того, щоб цю ідею передати. Візуальна мова повинна бути максимально виразною, і ніщо не має стояти на шляху глядача до розуміння.
Ідея полягає в тому, що одна краплинка крові запускає вічний двигун з інших крапель так просто себе відпустити не дала.

Illustration

Марина Кізілова

«Сильні діляться силою»

Цей проєкт виявився для мене не найлегшим і найшвидшим, — стільки скетчів й варіантів я ще, здається, ніколи не робила!З самого початку не могла знайти потрібну метафору, а мені здається, в такій темі без неї ніяк. «Руки», «кров», «бігти» — були моїми основними тегами. Отже, мої перші (а також другі й треті) ескізи були просто для «розкачки»: багато було занадто очевидним і буквальним.
Спробувала звернутися до прийому антропоморфізму. Але руки-вершники чи руки-донори, які бігають, виглядали, м'яко кажучи, лякаюче. Тут я особливо вдячна Сергію за його чуйність, приголомшливе чуття й смак, м'які «жорсткі» коментарі, та що не давав мені піти зовсім в «трешанину».Після безлічі спроб з'явилася ідея з кінськими перегонами, яка врешті й опинилася на постері.

Illustration

Дарина Скульська

«Легко стати донором»

Не можу сказати, що тема донорства мені близька, проте одразу погодилась на цей проєкт, бо розуміла, що малюю на цю тему вперше, і це є викликом, адже коли вперше читає бріф, в голові випливають якісь «заїжджені» образи. Цікаво відкинути усі ці шаблони й картинки, які тобі запам'ятались зі стін лікарень, та відшукати образ і метафору всередині себе.
Сергій [Майдуков] спочатку запропонував подумати над ідеями пов'язаними з рукою: взяти три кольори та помалювати свою ліву руку в різних положеннях. Символ кульки народився інтуїтивно. Так мені хотілось показати, що бути донором це легко, та також що це під силу кожному, — так само як надути кульку. Але при цьому хотілось підкреслити, що це дуже велика та важлива справа, — досягла цього гіперболізацією кульки.

Illustration

Ірина Вале

«Квітка-кров як подарунок»

Я кілька разів була донором крові в студентські роки. Після цього проєкту пішла на Берлінського й знову здала кров.Щоб поринути в процес, потрібно було розмалюватися, намалювати руки в різних ракурсах. Так за п'ять годин я намалювала 134 руки. І це тільки розминка. Далі для вибраного ракурсу разів 25 намалювала ту руку, та ще разів 10 перемалювала квітку. Люблю туш, елементи в моєму плакаті намальовані саме нею, колір вже потім додавала у фотошопі.Бачу, що більше уваги привернули ті плакати, на яких були персонажі. «Живий» контакт завжди більше чіпляє.
До речі, їздила на відкриття виставок. Цікаво було спілкуватися з лікарями та спостерігати, як вони зрозуміли плакати.

Illustration

Дарина Скульська

«Дракула на шляху Будди»

Для мене цікаві світ і все-все, — саме життя. Ілюстрація, в цьому сенсі, є моїм інструментом висловити це відчуття та для себе ж його сформувати.
Донорство є вираженням глибокого чи ширшого виміру в сприйнятті життя: це фундаментальні питання добра й відповідальності.
Спочатку з усіх запропонованих мною ідей обрали історії з Дракулою. Це абсолютно негативний герой, проте асоціація з поняттям крові чітка. Залишалося знайти йому нове звучання. Зробила перші скетчі, але він «читався» суто негативним героєм.
Ми звикли всі прояви людини ділити на «погане» й «хороше», проте бувають такі, які «не на своєму місці», тобто їх не можна однозначно класифікувати. І в цих проявах багато сили. І вже немає сенсу казати, погана людина чи правильна, вона гармонійно вміщає в собі все, — ось чому Будда-Дракула.

Illustration

Катерина Лазнюк

«Поділись краплиною»

Декілька разів без успіху намагалася здати кров. Спочатку сумнівалися, що в мене достатня вага, потім через високий ступінь міопії. Круто, що можу допомагати, навіть якщо сама не можу бути доноркою.
Як ще привернути увагу до теми донорства? Власним прикладом, челенджами.



Дивитися ще

Illustration
Illustration
Illustration
Made with