9 ілюстраторів створили серію постерів до Всесвітнього дня донора 2020. Ми поспілкувались із авторами аби дізнатись, від чого відштовхувалися ілюстраторки, як налагоджували стосунки з темою, які прийоми застосовували та як, на їхню думку, найбільш ефективно, оригінально тощо привернути увагу до донорства.
"Кожна краплина важлива"
Саша Піас
"Донор качає"
Тетяна Кремень
"Сильні діляться силою"
Марина Кізілова
"Маятник Ньютона"
Олена Лондон
"Легко стати донором"
Дарина Скульська
"Квітка-кров як подарунок"
Ірина Вале
"Дракула на шляху Будди"
Аня Богданова
"Поділись краплиною"
Катерина Лазнюк
У кожного крутого успішного арт проєкту, рано чи пізно з'являється не менш крутий «бекстейдж»-проєкт, що розповідає, як перший народився та які зміни зазнавав у процесі. У мультфільмів це дивовижна еволюція персонажів, що — як виявляється вже потім — замислювалися геть іншими, 100500 ескізів місця дій тощо, в кіно — сотні (не)вдалих проб, смішних дублів та історій зі знімального майданчика, у художніх — десятки начерків, технік, тонів/напівтонів, побічних ідей та решти. На художниках-то — а точніше на ілюстраторах — ми й зупинимося, адже саме з ними, в рамках проєкту «Art Donation», Агентам крові пощастило щільно співпрацювати на початку літа.
У червні, напередодні дня донора, Сергій Майдуков із командою ілюстраторок, з якою разом створював «карантинний проєкт» KYIVITE, зібралися знов, аби створити для Агентів крові оригінальні постери на тему донорства, які не тільки підіймали б проблеми донорства (цієї галузі/напряму), а й були б ефективними, зрозумілими, й при цьому нетривіальними, а не оце криваво-червоне на кшталт «А ТИ здав кров?».
Почалося все, як вже згадано, з KYIVITE, з захоплення засновницею Агентів Лєною Балбек ідеєю цього проєкту і його виконанням та з безлічі небанальних думок про те, як ще привернути увагу до донорства (аби тільки не з серії радянський агітплакат, совість нації й оце все). Закінчилось — дивовижним проєктом із назвою «Art Donation», що став повноцінною виставкою сучасних постерів на трьох локаціях чергувань Агентів крові (IC, Охматдит, НІССХ ім. Амосова). Ми трохи розпитали учасниць про процес створення, а також – і це, мабуть, найцікавіша частина — отримали трохи ескізів, що передували фінальним роботам.
До речі, пару слів про dream art team: вона склалася з вісімки сміливих, талановитих ілюстраторок, які чітко візуалізують ідеї, готові на все (закреслено) експериментувати та вплутуватися в тему, з якої більшість з них нічого б не звело, якби не цей випадок/привід.
Отже, нумо знайомитися. Хто ховається (насправді ні) за яскравими постерами, від чого відштовхувалися ілюстраторки, як налагоджували стосунки з темою, які прийоми застосовували та як, на їхню думку (ми ж не могли про це не запитати), найбільш ефективно, оригінально тощо привернути увагу до донорстваЯк привернути увагу до донорства? Глобальне питання. Звичайно, живим прикладом. Чим більше люди бачать інших щасливих людей-донорів, тим ідея буде популярнішою. Всі сили маркетингу!Сказано – зроблено. Ступаємо на наступну (маркетингову) сходинку в кар'єрних сходах – різноманітний якісний мерч. Адже у кожного успішного візуального проєкту, крім барвистих «бекчтейджів» має бути суперовий мерч, який настільки привабливий, що хочеться носити його (з собою й на собі) весь і всюди. Та який настільки неповторний, що одразу здалеку впізнаєш «своїх».